(2016-04-29 Nr. 623) ŠIANDIEN 2018 Birželio 23 D. Šeštadienis ARCHYVAS

Kontaktai
Naudingos nuorodos

Archyvas
2010-03-26
Aktualijos
Jaunieji Šiaulių muzikantai grįžo su kalnu diplomų

Alvydas JANUŠEVIČIUS

Respublikiniame Balio Dvariono konkurse esami ir buvę Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos auklėtiniai susišlavė trečdalį pirmųjų vietų. Šiauliai jau seniai žinomi kaip geriausių smuikininkų kalvė, tačiau šiemet laurus pelnė ir pianistė.

Balio Dvariono konkurso laureatai ir prizininkai: (iš kairės) Emilija Topichaitė, Ugnė Juozapaitytė, Augustė Emilija Janonytė, Rūta Matuliokaitė, Jokūbas Švambaris, Gintė Grigaitytė, Izabelė Lanauskaitė, Patricija Lanauskaitė. Vaikų mokytojos: (iš kairės) Tatjana Smirnova, Nijolė Prascevičienė, Virginija Daugirdaitė, Jovita Dambrauskienė.

Autoriaus nuotr.

Tradiciškai Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos stygininkai parveža šūsnį diplomų.Tai Ugnė Juozapaitytė, Augustė Emilija Janonytė, Rūta Matuliokaitė, Jokūbas Švambaris, Gintė Grigaitytė, Izabelė Lanauskaitė, Patricija Lanauskaitė. Jų mokytojos: Jovita Dambrauskienė, Nijolė Prascevičienė, Virginija Daugirdaitė.

Pirmą kartą per dešimt metų tarp prizininkų – jaunoji pianistė Emilija Topichaitė. Jos mokytoja - Tatjana Smirnova. Mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas pasidžiaugė, kad tarp prizininkų pateko ir vaikinas – jaunasis smuikininkas Jokūbas.

Direktorius padėkojo tėvams, kurie mielai padėjo savo vaikams pasirengti konkursui: apmokėjo kelionės išlaidas, palaikė dvasiškai. Vien mokykla finansiškai nepajėgtų išsiųsti visų savo talentingų auklėtinių į konkursą.

„Smagu, kad maksimalių rezultatų pasiekė ne vienas mokytojas, o keli. Mūsų smuikininkų kartelė užkelta labai aukštai. Dvi buvusios mūsų mokinės taip pat tapo konkurso laureatėmis. Iš 24 lauretų – septyni iš mūsų mokyklos – esami arba buvę auklėtiniai“, - dėstė faktus direktorius.

Jauniausia laureatė – mokytojos Nijolės Prascevičienės auklėtinė Gintė Grigaitytė prisipažino, kad prieš konkursą daug dirbo, jaudinosi. Tai ne pirmas konkursas, kuriame ji smuiko garsais sužavėjo komisijos narius ir nuskynė laurus.

Vaikiškos pramogos prekybos centre baigėsi tragiškai

Asta STANKŪNIENĖ

Trejų metukų mergaitės ir aštuonmečio berniuko tėvai po nelaimės prekybos centro "Bruklinas" žaidimų aikštelėje dar neatsigavo - sekmadienį sako prisiminsią kaip vieną baisiausių gyvenime.

Šeima, atvažiavusi sūnui nupirkti batų, pusvalandį leido vaikams pašokinėti ant batuto. Keliskart įsitikinę, kad vaikai šokinėja saugiai, tėvai vaikštinėjo aplink aptvertą žaidimų vietą. Netrukus jie išgirdo verksmą - grįžę pamatė, kad dukra suklupusi verkia, o sūnus bando ją pakelti, susiėmęs už galvos.

Trejų metukų mergaitei lūžo kairė koja, aštuonmetis atsidūrė reanimacijoje dėl skilusios kaukolės. Pasak medikų, berniukas atsigaus maždaug po trijų savaičių, laukia ilga reabilitacija, mergaitės būklė stabili.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sveikatos sutrikdymo ir neatsargumo. Vaikų tėvai sako sieksią bent moralinės žalos atlyginimo. Jų teigimu, vaikai krito nuo batuto, kuris neatlaikė sūnaus svorio, ir jei šalia būtų buvęs paklotas minkštas čiužinys, pasekmės būtų buvusios ne tokios baisios.

Batutus eksploatuojančios įmonės atstovai sako, kad tikslesnį komentarą pateiksią peržiūrėję vaizdo kamerų užfiksuotus vaizdus.

Atsakomybė už vaikus žaidimų aikštelėje tenka tėvams. Įspėjimai ant batutų užrašyti... latvių kalba.

Prekybos centro administracija iš plotą vaikų žaidimams ir batutams nuomojančios įmonės pareikalavo sustabdyti veiklą, kol nebus išaiškintos nelaimės priežastys ir aplinkybės, bei svarsto, ar pratęsti nuomos sutartį. Įmonė buvo įsipareigojusi užtikrinti jos darbuotojų priežiūrai paliktų vaikų saugumą, pasirūpinti nelaimingų atsitikimų civilinės atsakomybės draudimu.

Sveikiname linksmiausią klasę!

Daugiau nei mėnesį naujienų portalo Etaplius.lt lankytojai rinko linksmiausią Šiaulių apskrities klasę. Dėl smagaus pasivažinėjimo kartingais varžėsi 37 klasės, atsiuntusios gražiausias ir įsimintiniausias drauge įamžintas akimirkas.

Konkurso nugalėtoja pripažinti ir pasivažinėjimą kartingais visai klasei laimėjo Šiaulių "Romuvos" gimnazijos buvusios 2d klasės auklėtiniai. Vaikinai atsiuntė nuotrauką, kurioje įamžinta "gyva piramidė" iš penkiolikos moksleivių. Ši nuotrauka sulaukė aukščiausio 4.0 balo portalo lankytojų įvertinimo. Už ją savo balsus atidavė 1184 žmonės.

Jau kitą savaitę portalas Etaplius.lt skelbs naują - Motinos dienai skirtą - konkursą.

Etaplius.lt informacija

Renovaciją stabdo STT?

Asta ŠIUKŠTERIENĖ

Nuo renovuojamo Šiaulių kolegijos pastato, kurio renovacijos darbų konkursais yra susidomėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, plėšiama šiltinimo danga. Kolegijos vadovė aiškina, kad statybininkai tik taiso savo broką. Darbų rangovas situaciją komentuoti atsisakė.

 Kolegijos direktorė Natalija Šedžiuvienė aiškino, kad statybininkai tik taiso savo broką.

Nuo ką tik apšiltintos Šiaulių kolegijos pastato Vilniaus g. 137 sienos plėšiama ne tik statybinė vata, bet ir laikančios konstrukcijos. Renovacijos darbų konkursą laimėjusios bendrovės "Rotonda" atstovas savo samdyto subrangovo - "RV statybos" - veiksmus paaiškinti atsisakė.

Susierzinusi dėl žiniasklaidos dėmesio, kolegijos direktorė Natalija Šedžiuvienė aiškino, kad statybininkai tik taiso savo broką, nes medžiaga buvo tvirtinama surūdijusiais varžtais.

Šiaulių kolegijos vadovė neigia, kad tai susiję su prieš keturias savaites Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėtu ikiteisminiu tyrimu dėl pastato renovacijos. Anot jos, kitą savaitę tikimasi tyrimo baigties, tačiau dėl to projektas nestabdomas, jo įgyvendinimo klausimai ką tik derinti Verslo paramos agentūroje.

STT tiria galimą stambų sukčiavimą, piktnaudžiavimą siekiant asmeninės naudos, kyšininkavimą ir papirkimą. Buvo suimta keletas asmenų, kurie įtariami siekę neteisėtu būdu laimėti šio pastato renovacijos 3 mln. litų vertės konkursą ir gauti 10 proc. (300 tūkst. litų) vadinamąjį "atkatą".

Prasidėjo gyventojų pajamų deklaravimas

Asta ŠIUKŠTERIENĖ

Šiek tiek vėliau nei ankstesniais metais šiemet prasidėjo gyventojų pajamų deklaravimas - duomenis apie gautas pajamas ir turtą mokesčių administratoriui pateikia ir privalantieji tai padaryti, ir norintys atgauti mokesčių permoką tais atvejais, kai įstatymas numato lengvatas.

Šiemet dėl tikslinamos informacijos vėliau buvo suformuotos išankstinės deklaracijos, tačiau pirmosiomis dienomis deklaracijas jau spėjo pateikti keli tūkstančiai Šiaulių apskrities gyventojų. Tikimasi, kad, kaip ir pernai, daugelis deklaracijų bus pateikta elektroniniu būdu. Jį gyventojai renkasi dėl patogumo, nes mokesčių sistemoje šios deklaracijos yra beveik paruoštos, o patobulintas vedlys ir neapmokestinamojo dydžio skaičiuoklė padeda ją užpildyti be klaidų. Nuo pernai neapmokestinamų pajamų dydis taikomas atsižvelgiant į pajamas ir darbdavio atsiųsti pajamų dydžiai gali neatitikti realybės. Be to, šiemet paruoštose deklaracijose yra ir daugiau papildomų duomenų, kurių pačiam nebereikia ieškoti.

Susigrąžinti dalį mokesčio gali gyventojai, mokėję gyvybės draudimą, būsto kredito palūkanas, už studijas, aukštesnės pakopos pensijų fondams.

Turtą ir pajamas deklaruoti, kaip ir anksčiau, įstatymas įpareigoja politikus, tarnautojus, ūkininkus ir dirbančius pagal verslo liudijimą. Nauja tai, kad šiais metais turto deklaracijas turi pateikti 18 metų 2004-aisias ir vėlesniais metais to amžiaus sulaukusieji, jei jų neregistruoto turto vertė viršija penkis tūkstančius litų.

Deklaracijas gyventojai gali pateikti iki gegužės 3 dienos. Pinigai iš biudžeto bus grąžinami per dešimt dienų nuo elektroninės deklaracijos pateikimo. Jei deklaracija popierinė, ji ilgiau apdorojama, jei yra klaidų, gali užtrukti deklaracijos taisymas. Bet kokiu atveju įstatymas numato, kad visos mokesčių permokos gyventojams turi būti grąžintos iki rugpjūčio.

Pristatyti TAFISA žaidynių simboliai

Jolanta ŠIDLAUSKIENĖ

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriuje surengtoje spaudos konferencijoje pristatytas penktųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių "Šiauliai 2012" logotipas ir simbolis bei renginiai, vyksiantys prieš žaidynes.

  

TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių simbolis - šauliukas...

 

...ir logotipas

Mėgėjų sporto žaidynėse "Šiauliai 2010", vyksiančiose liepos 5-11 d., laukiama apie 7-10 tūkst. dalyvių iš 70 šalių. Numatoma pristatyti per 30 sporto šakų. Vyriausybė patvirtino, kad žaidynės yra prioritetinis 2012 m. sporto renginys. Šių metų birželį Helsinkyje (Suomija) vyksiančiame pasaulio forume TAFISA žaidynės bus pristatytos visoms šalims.

Savivaldybė buvo skelbusi konkursą TAFISA sporto žaidynių Šiauliuose simboliui ir ženklui sukurti. Iš šešiolikos logotipų buvo atrinkti du, kurie buvo pateikti tvirtinti TAFISA atstovams. Logotipo konkurso nugalėtoju tapo Molėtų Sauliaus Martecko individuali įmonė, kuriai skirta trijų tūkstančių litų premija. Antros vietos laimėtojui įteikta dviejų tūkstančių litų premija.

Simbolio kūrimo konkurso nugalėtoju iš dešimties dalyvių tapo šiaulietis Vilmantas Dambrauskas, sukūręs šauliuką, kuris ryši TAFISA simbolinių spalvų raištį. Konkurso dalyviai žaidynių simboliu daugiausia norėjo matyti šaulį arba lapę. Pirmos vietos laimėtojas buvo apdovanotas pusantro tūkstančio litų, antros - tūkstančio, trečios - 500 litų premija.

Visą informaciją, susijusią su artėjančiomis žaidynėmis, gyventojai gali rasti tinklalapyje www.siauliai2012.lt.

Tarsi generalinė reperticija prieš žaidynes "Šiauliai 2012" dvejus metus vyks sporto ir kultūros renginiai.

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas teigia, kad iki 2012 m. planuojama baigti remontuoti Šiaulių lengvosios atletikos maniežą, futbolo stadioną.

Žaidynių direktorius Kęstutis Petraitis nurodė, kad TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynėms "Šiauliai 2012" surengti reikėtų 12 mln. litų. Pusę sumos ketinama gauti iš Vyriausybės, 3 mln. skiria Šiaulių miesto savivaldybė, antrątiek sumokės žaidynių dalyviai.

Organizatoriams daugiausia keblumų kelia dalyvių apgyvendinimas. Tuo rūpinsis specialiai įkurta įmonė, dėl nuomos bus kreipiamasi ir į privatų sektorių.

   atgalFestivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti