(2016-04-29 Nr. 623) ŠIANDIEN 2018 Balandžio 23 D. Pirmadienis ARCHYVAS

Kontaktai
Naudingos nuorodos

Archyvas
2006-11-10
Grožio paslaptys
Ar susikalbate su kirpėja?

Vos kas nors pasako: "Turiu gerą kirpėją", dauguma iškart klausia: "Kas ji? Kur ji dirba?" Iš tikrųjų surasti kirpėją, kuri atspėtų tavo norus, yra sunku.

Ne vienam pasitaiko, kad kirpėja plaukus per trumpai nukirpo ar ne tokia spalva, kokios tikėjotės, nudažė. Todėl vis iš naujo leidžiatės į svajonių kirpėjos paieškas. Ar nepagalvojote, jog galbūt jūs ją jau radote, tik nemokėjote su ja susikalbėti. Kaip rasti bendrą kalbą su kirpėjomis, pataria profesionali kirpėja Silvija Maksvytienė.

 Šu­kuo­se­na tu­ri tik­ti prie jū­sų ap­ran­gos sti­liaus, vei­do bruo­žų, akių spal­vos, o svar­biau­sia - kad ją leng­vai ga­lė­tu­mė­te pri­žiū­rė­ti pa­ti.

"Noriu, kad plaukus nudažytumėte rusvai ir pakirptumėte iki pečių", - pareiškiate atsisėdusi į kėdę. Kiekviena kirpėja tokį klientės pageidavimą supras savaip, jau nekalbant apie pačią klientę. Juk rusvų atspalvių yra begalė, o kokį atspalvį įsivaizduoja klientė, tik ji pati ir žino. Kiekvieno vaizduotė yra individuali, todėl ir rezultatas, apsilankius pas skirtingas kirpėjas bus kitoks. Kad išvengtumėte nesusipratimų su savo kirpėja, siūlome jums keletą patarimų.

Rinkite patinkančių šukuosenų nuotraukas

Jeigu norite, kad kirpėja suprastų, kokios šukuosenos ar kirpimo pageidaujate, tiesiog rinkite jums patinkančių šukuosenų nuotraukas. Pamačiusi pageidaujamą kirpimą nuotraukoje, kirpėja lengviau supras, ko norite. Tačiau kad ir kaip patiktų šukuosena nuotraukoje, nereikalaukite tokios pat, neišklausiusi kirpėjos nuomonės ir patarimų. Juk šukuosena turi tikti prie jūsų aprangos stiliaus, veido bruožų, akių spalvos, o svarbiausia – kad ją lengvai galėtumėte prižiūrėti pati.

Parodykite plaukų ilgį rankomis

Užuot aiškinę kirpėjai, kokio ilgio plaukų norite, tiksliai parodykite, kiek leidžiate nukirpti. Atminkite, kad visiškai trumpi plaukai tinka moterims, kurių veido bruožai taisyklingi. Trumpi plaukai išryškina veido defektus bei trūkumus, pavyzdžiui, ilgą nosį ar atsikišusį smakrą. Žinoma, yra moterų, kurias trumpi plaukai itin ir puošia. Netinkamas kirpimas gali pasendinti keliais metais, todėl įsiklausykite, ką sako profesionali kirpėja.

Plaukų dažai dažo skirtingai

Grožio salonuose plaukų dažų pavyzdžių paletėse klientas mato tik mažą plaukų kuokštelio fragmentą, sunkiai įsivaizduodamas, kaip šia spalva nudažius atrodys visa galva. Ir šiuo atveju jums padėti gali nuotraukos. Pagal jas kirpėja geriau įsivaizduos, kokios spalvos plaukų norite. Atminkite, kad žmonių plaukų struktūra skiriasi, todėl tie patys plaukų dažai skirtingiems žmonėms plaukus nudažo skirtingai. Ilgas senesnis plaukas į dažus reaguoja kitaip nei jaunas trumpas plaukas. Turintiems žilus plaukus vertėtų žinoti, jog tokių plaukų dažymo technologija yra specifinė. Žilus plaukus reikėtų dažyti tik kirpykloje. Norint, kad plaukai žvilgėtų ir įgytų šiek tiek kitokį atspalvį, patartina juos dažyti dažais, kuriuose nėra amoniako, arba dažančiomis kaukėmis. Su šiomis priemonėmis profesionaliai nudažys tik grožio salonuose.

Gera kirpėja saugos jūsų plaukus

Nusprendusioms visiškai pakeisti plaukų spalvą, pavyzdžiui, iš ilgaplaukės brunetės tapti blondine, kirpykloje gali tekti apsilankyti net kelis kartus, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Iškart to daryti nepatartina, nes gali būti pažeista plauko struktūra. Gera kirpėja visada saugos jūsų plaukus nuo pažeidimų, stengsis, kad jie išliktų sveikai žvilgantys ir elastingi.

Jei besirinkdamos plaukų spalvą tik norite paeksperimentuoti, naudokite greitai nusiplaunančias plaukų dažymo priemones: dažančias putas, šampūnus. Tačiau atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Jeigu dažančiame šampūne ar putose yra stiprios koncentracijos dažančių cheminių medžiagų, ši priemonė gali ne tik plaukams pakenkti, bet ir spalva greitai nenusiplaus. Tokias priemones rekomenduojama įsigyti tik kirpyklose arba specializuotose parduotuvėse, o dar geriau plaukus dažyti patikėti kirpėjai.

Visiškai pakeitusios plaukų spalvą, nepamirškite apie antakius. Pavyzdžiui, tapus juodaplauke, antakius patartina dažyti juodai, o šviesiaplaukėms - rudai. Naujos plaukų spalvos pasirinkimą turi nulemti veido bruožai, natūrali plaukų spalva bei struktūra. Gali būti, kad pakeitus šukuoseną teks keisti ir plaukų spalvą.

Kalbino Sigita Gilienė

Ir pensininkės nori būti gražios

Šiauliuose populiarėja estetinės operacijos ir procedūros

Modesta JURGAITYTĖ

Televizijos laidos ir žurnalai moterims kimšte prikimšti istorijų apie žmones, kuriems buvo atliktos plastinės operacijos. Dažniausiai rašoma ir rodoma apie pasikeisti ar pasigražinti panorusius turtuolius ir scenos ar ekrano žvaigždes.

Šiauliuose įžymybių nedaug, be to, jos nedažnai ryžtasi tokioms operacijoms, tačiau mūsų miesto plastikos chirurgai darbo turi pakankamai. "Žmonės visada nori būti gražūs. Grožis veikia netgi tuos, kurie jo nepastebi", - sako šiaulietis plastikos chirurgas Gintaras Karalevičius.

 Maž­daug tris­de­šimt pro­cen­tų Šiau­liuo­se be­si­gra­ži­nan­čių pa­cien­tų yra ne šiau­lie­čiai. Prieš šven­tes ar po jų į plas­ti­kos chi­rur­go ka­bi­ne­tą vis daž­niau už­su­ka ir iš už­sie­nio grįž­tan­tys tau­tie­čiai, ypač iš Ang­li­jos. Juos čia vi­lio­ja kur kas ma­žes­nės kai­nos.

Plas­ti­kos chi­rur­gas Gin­ta­ras Ka­ra­le­vi­čius sa­ko, kad ge­rė­jant pra­gy­ve­ni­mo ly­giui Lie­tu­vo­je es­te­ti­nių ope­ra­ci­jų dau­gės. Ta­čiau ne vi­sų pa­cien­tų no­rai yra rea­lūs ir įgy­ven­di­na­mi. Ne­ti­kė­čiau­sias pa­cien­to pa­gei­da­vi­mas chi­rur­gui bu­vo ly­ties pa­kei­ti­mo ope­ra­ci­ja.

 

Populiarios nesudėtingos procedūros

Šiaulių chirurginės pagalbos centre dirbantis Gintaras Karalevičius sako, kad estetinė chirurgija priklauso nuo paciento finansinių galimybių. Vakaruose raukšles mažinančias botulino toksino, hialurono rūgšties injekcijas finansiškai pajėgūs susišvirkšti ir vidutiniškai uždirbantys žmonės. Lietuvoje situacija yra šiek tiek kitokia, tačiau botulino toksino injekcijos sparčiai populiarėja.

Smulkioms procedūroms, kai atsiranda viena kita raukšlė kaktos, skruostų srityje ar "pykčio" raukšlelė, ryžtasi vis daugiau žmonių. Šios procedūros dažniausiai atliekamos pusamžėms moterims. Atjaunėti vis dažniau panors ir pensininkės. "Procedūros užtrunka vos 10-30 minučių, minimalūs rezultatai matyti iškart, o galutiniai – po kelių dienų", - sako G. Karalevičius. Po procedūros žmogus yra darbingas.

Gydytojas pasakoja, kad nors moterys naudoja kokybiškus kremus, tačiau raukšlių jais panaikinti neįmanoma, todėl moterys kreipiasi į plastikos chirurgus. Botulino toksino injekcijos kaina priklauso nuo vietos, į kurią jis švirkščiamas. Pigiausia injekcija kainuoja apie 250 litų (į "pykčio" raukšlelę). Esant padidėjusiam prakaitavimui, botulino toksinas leidžiamas į pažastis. Tokia procedūra kainuoja apie 1200 litų.

Šiauliuose operuojami ir vilniškiai, ir užsieniečiai

Maždaug trisdešimt procentų Šiauliuose besigražinančių pacientų yra ne šiauliečiai. Čia operuotis atvyksta žmonės iš Vilniaus, Raseinių, Tauragės, Kuršėnų ir Radviliškio. Prieš šventes ar po jų į plastikos chirurgo kabinetą vis dažniau užsuka ir iš užsienio grįžtantys tautiečiai, ypač iš Anglijos. Juos čia vilioja kur kas mažesnės kainos. Pastaruoju metu, matyt, pagerėjus susisiekimui, jų sulaukiama kiekvieną savaitę.

Kainų skirtumas juntamas ir Lietuvoje – Šiauliuose estetinės operacijos kainuoja apie 10-20 procentų mažiau nei Vilniuje. G. Karalevičius mano, kad kainų skirtumą lemia didesnės sąnaudos sostinėje.

Užsieniečiai specialiai į Šiaulius estetinių plastinių operacijų darytis nevažiuoja, tačiau klientų užsieniečių G. Karalevičius turi. Pašnekovas pasakoja, kad dažniausiai šie žmonės turi sąsajų su Lietuva – tai sutuoktiniai, giminės, draugai, kolegos. Atvykę pasisvečiuoti ar sutvarkyti reikalų, jie nutaria pasidaryti ir pigesnę nei savo gimtinėje grožio operaciją ar procedūrą.

Kas populiaru Šiauliuose?

Šiauliuose daromos odos įdubimus išlyginančios ir raukšles naikinančios audinių užpildų injekcijos, atliekama riebalų nusiurbimo ir implantavimo procedūra, impulsine šviesa atjauninama oda. Gydytojas G. Karalevičius sako, kad didžiausias priešas odai – rūkymas. Norint atjauninant odą, reikia atlikti 5-6 procedūras (maždaug kas mėnesį). Vėliau procedūrų mažėja, užtenka 1-2 kartų per metus. Naudojant impulsinę šviesą, pagerėja odos spalva, stangrumas, išnyksta pigmentiniai pakitimai.

Dažna išsiplėtusių kojų venų operacija, tačiau ji ne tik estetinė, bet ir gydomoji. Chirurgas pasakoja, kad išsiplėtusių venų problema yra genetiškai užprogramuota – jeigu jūsų mama ar močiutė turėjo ją, tai turėsite ir jūs. Po šios operacijos apie mėnesį nešiojamos kompresinės kojinės. Randai gyja apie pusmetį.

Daugėja norinčių koreguoti krūtis

"Ištekėjusi moteris apie tai būtinai turi pakalbėti su savo vyru, nes savo kūno pakeitimo negalima pateikti kaip siurprizo", - sako G. Karalevičius. Populiarios viršutinių ar apatinių vokų pakėlimo operacijos. Siūlai traukiami maždaug po penkių dienų, darbingas žmogus būna jau po savaitės. Po pilvo odos patempimo operacijos į darbą grįžtama taip pat po savaitės, jei nedirbama fizinio darbo. Tačiau kol sugis randas, praeis keli mėnesiai.

Šiais laikais plastinė chirurgija padeda išspręsti ir knarkimo problemą – atliekama nosies pertvaros operacija, sumažinamos apatinės nosies kriauklės. Griežiantiems dantimis padeda botulino toksinas. Jeigu patyrėte nosies traumą, plastikos chirurgas pataria kuo greičiau kreiptis į medikus, nes iš pradžių lūžusius nosies kaulus galima atstatyti be operacijos. Tačiau jeigu laukiama keletą mėnesių ir tik po to kreipiamasi, padės tik chirurgo skalpelis.


At­jau­nė­ti vis daž­niau pa­nori ir pen­si­nin­kės. Pro­ce­dū­ros už­trun­ka vos 10-30 mi­nu­čių, mi­ni­ma­lūs re­zul­ta­tai ma­ty­ti iš­kart, o ga­lu­ti­niai - po ke­lių die­nų. 

Gražinimosi sezonai

G. Karalevičius atkreipė dėmesį, kad estetinės operacijos yra sezoniškos. Atlėpusių ausų operacijos daugiausia atliekamos per moksleivių rudens ar vasaros atostogas, nes dažniausiai jos atliekamos paaugliams. Operacija užtrunka apie valandą, rezultatai matyti iškart, o galutinis vaizdas - po 3-4 mėnesių.

Anot gydytojo, apskritai daugiausia operacijų atliekama kovo ir balandžio mėnesiais, kai ant kūno ima mažėti rūbų ir norisi gražintis. Tačiau gydytojas pataria operacijų neatidėti pavasariui ar vasarai. Pavyzdžiui, po riebalų nusiurbimo operacijos maždaug šešias savaites yra nešiojamas specialus korsetas, su kuriais vasarą gali būti karšta ir nepatogu.

Po bet kurios operacijos gali būti komplikacijų

Prieš operaciją pacientas konsultuojamas, paaiškinami galimi rezultatai. Jis turi laiko apsispręsti. Gydytojai stengiasi atkalbėti nuo nerealių, nereikalingų operacijų. Apsisprendus, jei numatoma didelė operacija, atliekami tyrimai. Operuoti galima tik visiškai sveiką žmogų. "Kiekvienas pacientas prieš operaciją turi suprasti galimas pasekmes. Jis turi suvokti, kad po bet kokio pjūvio lieka randas, bet stengiamasi. kad jis būtų kuo mažiau matomas. Po bet kurios operacijos gali būti komplikacijų. Pacientai apie jas informuojami", - sako G. Karalevičius.

Galbūt yra operacijų ar procedūrų, kurios nieko nekainuoja? Pasirodo, visa estetinė chirurgija yra mokama, nes ji neskirta sveikatos būklei gerinti. Jeigu operacija reikalinga funkciją atlikti trukdančiam defektui pašalinti, pavyzdžiui, pritrauktiems pirštams ištiesinti, ji atliekama nemokamai.

   atgalFestivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti