(2016-04-29 Nr. 623) ŠIANDIEN 2018 Birželio 23 D. Šeštadienis ARCHYVAS

Kontaktai
Naudingos nuorodos

Archyvas
2008-03-14
Metų vinys
Sukaltos "Metų vinys"

Laura AUKSAITYTĖ

Praėjusį penktadienį Šiaulių apskrities žurnalistai buvo susirinkę pasijuokti iš darbo metu patirtų juokingų nuotykių ir padarytų "kliurkų" - vyko tradicinis renginys "Metų vinys 2008". Šiemet kolegos juoko ašaras braukė ne tik iš "humoreskų", bet ir iš ekrane rodomų Šiaulių regiono televizijos "S plius" bei Šiaulių televizijos darbuotojų parengtų nuotaikingų siužetų.

   

Į tradicinę žurnalistų šventę "Metų vinys" buvo pakviesti Šiaulių politikai, atstovai spaudai, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

 

Šiaulių mero pavaduotoja Daiva Matonienė (dešinėje) Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkei Jūratei Sobutienei įteikė šalmą. Kad nuo "vinių" apsaugotų.

Griaudint plojimams, į šventę pakviesti Šiaulių miesto valdžios atstovai bei Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius šešioms žurnalistėms įteikė specialiai šventei kalvio nukaldintas vinis. Žurnalistai vyrai vinių išvengė.

"Čiulbingala" - sporto žurnalistė

"Šiaulių naujienų" sporto žurnalistei Aušrai Savickaitei už skanią frazę "dvitaškiai pyragėliai" "Vinį" įteikė Šiaulių vicemerė bei dviejų krepšininkų motina Alma Javtokienė.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus renginys "Metų vinys" Šiauliuose vyko jau šeštą kartą. Renginį visada vesdavo skyriaus pirmininkas Rolandas Parafinavičius, tačiau nors pernai valdžios vairą jis ir perdavė kolegei savaitraščio "Šiauliai plius" vyriausiajai redaktorei Jūratei Sobutienei, pats ir toliau liko globoti unikalųjį renginį. Kaip tik R. Parafinavičiui kolegos ir papasakoja jiems nutikusius nuotykius, o šis, pasitaręs su iki šiol nenustatytais asmenimis, nusprendžia, kam įteikti apdovanojimus. Šiemet kolegoms R. Parafinavičius pristatė apie penkiasdešimt kolegų nuotykių.

Tradicinės nominacijos "Čiulbingala negali nelakštėti" verčiausia pripažinta "Šiaulių naujienų" žurnalistė Aušra Savickaitė. Apie sportą rašanti mergina reportaže iš krepšinio rungtynių parašė: "Krepšininkai varžovus gausiai pavaišino (jeigu taip galima sakyti) dvitaškiais pyragėliais." "Pyragėliai" - skanus palyginimas, nors kolegos yra sugalvoję ir kitokių, pavyzdžiui, "tritaškių bombų". "O ar nebūtų galima parašyti "vienataškiai čiulpinukai"? - klausė renginio vedėjas.

Kolegoms itin patiko ir Šiaulių televizijos žurnalistės Silvos Šimkevičienės darbo pobūdis. Dramatiškų siužetų, skaudžių ir opių reportažų specialistės reportažą nominuoti pasiūlė net penki kolegos.

Parodyto reportažo tekstas skambėjo taip: "Šiauliuose, žaidimų parke Beržynėlyje, vos nenuskendo septynmetis. Vaikas nuėjo iki tvenkinio vidurio, tačiau grįžti nepajėgė, nes po kojomis pradėjo lūžinėti ledas. Išsigandę dėl draugo vaikai paskambino policijai, atskubėjęs pareigūnas bandė iki berniuko prieiti dėdamas ant ledo lentas, tačiau iki vaiko prieiti nepavyko. Iškviesti ugniagesiai gelbėtojai ledo rogėmis pričiuožė iki berniuko, įkėlė vaiką ir ištempė į krantą. Vaikas nenukentėjo, tačiau sušalo ir taip išsigando, kad nesugebėjo pasakyti, kada gimęs. Pareigūnas berniuką išvežė namo. Mikrorajono gyventojai piktinasi, kad žaidimo aikštelėje vaikams kyla grėsmė nuskęsti."

Tuo metu tekstą iliustruojantis vaizdas buvo toks – prie batus prisėmusio berniuko prišliaužia gelbėtojas, atsistoja, o vandens tik iki kulkšnių...


  

"Vinį" "S plius" televizijos žurnalistei Astai Šiukšterienei už "gudriausią" patarimą įteikia Šiaulių meras Genadijus Mikšys.

 

Šiaulių televizijos žurnalistės Viktorijos Grušaitės rankose - "Vinis" už geriausią klausimą.

Daug juoko sukėlė ir "Šiaulių naujienų" žurnalistės Evelinos Butkutės straipsnis apie vagystę: "Vagys pasisavino elektrinį šildytuvą, dujų balioną, televizorių, priglaudė du aliuminio puodus bei radijo imtuvą VEF. Ilgapirščius nudžiugino brendžio "Alita" butelis – nepasiimti jo būtų buvę tiesiog neprotinga..."

"Geras klausimas" - už skubų interviu

Geriausią klausimą pašnekovams pateikė ir "Vinį" už jį gavo Šiaulių televizijos darbuotoja Viktorija Grušaitė. Sausio 30 dieną ji gavo elektroninį pranešimą, kad kovo 30 dieną į Šiaulius atvyks gruzinų pirštų teatras. Viktorija perskaito pranešimą ir nedelsdama skambina organizatoriams: "Ar suspėsime pasikalbėti, jei atvažiuosiu po kokios valandos?" Pašnekovai atsako: "Žinoma suspėsite, nes mes atvažiuojame tik po dviejų mėnesių."

"S plius" televizijos žurnalistė Asta Stankūnienė, kaip ir kiti jos kolegos, braukė juoko ašaras.

Juoko jūrą sukėlė ir "S plius" žurnalistės Astos Stankūnienės nuotykis. Žurnalistė rengė siužetą apie kontracepciją ir skambino Šiaulių ligoninės vadovui Petrui Simavičiui, kad šis pakomentuotų. Atsiliepė vyras ir žurnalistė iškart jam ėmė aiškinti: "Ruošiame laidą apie kontracepciją, norim specialistų nuomonę išgirsti. Kokie apsisaugojimo nuo nėštumo būdai dabar labiausiai vertinami?" Pašnekovas nustebo: "Atsiprašau, o kodėl jūs man skambinate?" Paaiškėjo, kad žurnalistė surinko ne P. Simavičiaus telefono numerį. Kam ji paskambino - nustatyti nepavyko.

Gudriausias patarimas - iš "S plius"

Gudriausia žurnaliste išrinkta "S plius" televizijos žurnalistė Asta Šiukšterienė - jai atiteko "Vinis" nominacijoje "Ieškokite gudručio". Asta rengė reportažą apie paukščių gripo grėsmę. Į paukštyną ji atvažiavo su operatoriumi Justinu Visocku, o čia žurnalistus pasitiko, švelniai tariant, aitrus kvapas. Justinas ėmė ašaroti ir priekaištingai pažvelgė į kolegę. "Įkvėpk giliai tris kartus ir priprasi", - žinovo tonu patarė Asta.

Ne tik A. Šiukšterienės išmintis palydėta griaudinčiu juoku. Daug juoko sukėlė "Respublikos" žurnalisto Sido Aksomaičio, su keliais kolegomis važiuojančio į įvykio vietą, replika. Automobilį tuo metu vairavo LNK operatorius Donatas Pakštys, o priekyje judėjo kažkoks griozdas, ant kurio stogo buvo pritvirtinta "raskladuškė".

"Kažin ar tik neatsikabins ta "raskladuškė"? - suabejojo Sidas ir tuo pat metu "raskladuškė" atsikabino ir pakilo į orą. Už vairo sėdėjęs Donatas akimirksniu sureagavo ir tik per plauką išvengė akistatos su skraidančiu objektu. "Sidai, daugiau nė žodžio", - beveik vienu balsu pareikalavo kolegos. Nežinia kokius užkeikimus tyliai burbėjo Sidas, tačiau netoli Bubių automobilis susidūrė su į kelią išbėgusia lape. Laimė, nukentėjo tik lapė.

Dainingiausia - "Šiaulių naujienų" žurnalistė

Itin verta "Vinies" nominacijoje "Iš dainos žodžių neišmesi" pripažinta "Šiaulių naujienų" žurnalistė Evelina Butkutė. Rašydama straipsnius teisėsaugos tema, kolegas ji sugebėjo pralinksminti net kelis kartus. Straipsnių cikle apie apylinkių inspektorius ji rašė: "G. Zuozaitė savo aptarnaujamos apylinkės žmones apibūdina kaip gana ramius – teritorijai priklauso ir miesto kapinės." Kitame straipsnyje ji nurodė: "Prieš porą metų Šilutėje gimęs ir užaugęs jaunas vyras dirbo informatikos ir geografijos mokytoju." Aprašomą vagystę ji "apdainavo" taip: "Ilgapirščiai išdaužė dešinės pusės priekinių durelių stiklą ir iš mašinos pagrobė kompaktinių plokštelių grotuvą. Pasak policininkų, nei grotuvo, nei ilgapirščių policininkams sulaikyti nepavyko."

"Šioje šalyje yra vietos senukams", - tarė "Šiauliai plius" žurnalistė Oksana Laurutytė, perfrazuodama kelis "Oskarus" pelniusio filmo "Šioje šalyje nėra vietos senukams" pavadinimą. Juk "Vinys" - savotiški "Oskarai".

"Metų įvaizdžio" nominacija atiteko "Šiauliai plius" žurnalistei Oksanai Laurutytei už kantrybę bendraujant su dieduku, kuris į redakciją ėjo kokius aštuonis kartus. Galiausiai pasipiktinęs išspausdintu vieno specialisto komentaru straipsnyje vyras žurnalistę apkaltino dalyvaujant nusikaltime ir teigė "to reikalo ramybėje nepaliksiantis". "Kariauti su gražia moterimi – malonumas", - žurnalistei paaiškino diedukas prisipažindamas, kad yra nevedęs.

Nominacijoje dėl įvaizdžio "rungėsi" ir "Šiaulių krašto" žurnalistė Sigita Stonkienė. Baigiantis darbo dienai jai žūtbūt reikėjo rašomai publikacijai gauti psichologo komentarą. Sigita paskambino į Dainų poliklinikos registratūrą ir ėmė reikalauti: "Laba diena, čia "Šiaulių krašto" žurnalistė Sigita Stonkienė, man skubiai reikia psichologo." "O skubiai – tai kada?" - pasiteiravo registratorė. "Dabar", - atšovė žurnalistė. "O pas kokį psichologą jus užregistruoti?" - nors ir nustebusi, bet gana paslaugiai paklausė registratūros darbuotoja.

"Kamasutros" nominacija - nuotakai

"Metų vinies" nominacijoje "Kamasutra" verčiausia pripažinta "Šiaulių krašto" žurnalistė Marina Ostapenko. Ne todėl, kad pernai per "Vinių" šventę ji susidraugavo su kolega Justinu Visocku ir vasarą žada kelti vestuves, o dėl erotinio atspalvio kalbant su pašnekovu. "Šiaulių krašte" yra rubrika "Vieno daikto istorija". Marina skambina pašnekovui ir prašo papasakoti apie daiktą. Vyras siūlo, kad apie įdomią kėdę galėtų papasakoti jo žmona. Marina neatstoja: "Jūsų žmonos kėdė irgi tiks, bet aš vis tiek labai norėčiau, kad jūs papasakotumėte apie savo daiktą, ar gerai?"

"Kamasutros" nominacijoje "varžėsi" ir Natalija Kondrotienė iš "Šiaulių krašto". Medicinos temomis rašanti Natalija su kolega fotografu Sauliumi Jankausku lankėsi Šiaulių gimdymo namuose ir rinko informaciją. Kitą dieną skambina Natalijos mama: "Tu man nieko nenori pasakyti? Vakar tave matė su vyru išeinant iš gimdymo namų."

Daug juoko sukėlė ir kolegų Ričardo Vitkaus ("Lietuvos rytas"), Sido Aksomaičio ("Respublika") bei Rolando Parafinavičiaus ("L. T.") nuotykis rašant apie garsiąją Jonaitienės bylą. Kolegos vyko prie Kražantės upės, kur buvo rasti broliukų kūnai, tikėdamiesi, kad gal čia atveš prisipažinusią A. Jonaitienę vietoje patikrinti parodymų. Netoliese žurnalistai pamatė boluojantį automobilį ir ėmė tyliai tyliai su fotoaparatais rankose sėlinti artyn. Deja, droviai nuleidus galvas jiems teko sprukti atgal. Vietoje vaikų žudytojos vyrukai užklupo vaikų "darytojus", kurių kojos, išlindusios iš mašinos, labai ritmingai judėjo.

   atgalFestivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti