(2016-04-29 Nr. 623) ŠIANDIEN 2018 Birželio 23 D. Šeštadienis ARCHYVAS

Kontaktai
Naudingos nuorodos

Aktualijos
Jaunieji Šiaulių muzikantai grįžo su kalnu diplomų

Alvydas JANUŠEVIČIUS

Respublikiniame Balio Dvariono konkurse esami ir buvę Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos auklėtiniai susišlavė trečdalį pirmųjų vietų. Šiauliai jau seniai žinomi kaip geriausių smuikininkų kalvė, tačiau šiemet laurus pelnė ir pianistė.

Balio Dvariono konkurso laureatai ir prizininkai: (iš kairės) Emilija Topichaitė, Ugnė Juozapaitytė, Augustė Emilija Janonytė, Rūta Matuliokaitė, Jokūbas Švambaris, Gintė Grigaitytė, Izabelė Lanauskaitė, Patricija Lanauskaitė. Vaikų mokytojos: (iš kairės) Tatjana Smirnova, Nijolė Prascevičienė, Virginija Daugirdaitė, Jovita Dambrauskienė.

Autoriaus nuotr.

Tradiciškai Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos stygininkai parveža šūsnį diplomų.Tai Ugnė Juozapaitytė, Augustė Emilija Janonytė, Rūta Matuliokaitė, Jokūbas Švambaris, Gintė Grigaitytė, Izabelė Lanauskaitė, Patricija Lanauskaitė. Jų mokytojos: Jovita Dambrauskienė, Nijolė Prascevičienė, Virginija Daugirdaitė.

Pirmą kartą per dešimt metų tarp prizininkų – jaunoji pianistė Emilija Topichaitė. Jos mokytoja - Tatjana Smirnova. Mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas pasidžiaugė, kad tarp prizininkų pateko ir vaikinas – jaunasis smuikininkas Jokūbas.

Direktorius padėkojo tėvams, kurie mielai padėjo savo vaikams pasirengti konkursui: apmokėjo kelionės išlaidas, palaikė dvasiškai. Vien mokykla finansiškai nepajėgtų išsiųsti visų savo talentingų auklėtinių į konkursą.

„Smagu, kad maksimalių rezultatų pasiekė ne vienas mokytojas, o keli. Mūsų smuikininkų kartelė užkelta labai aukštai. Dvi buvusios mūsų mokinės taip pat tapo konkurso laureatėmis. Iš 24 lauretų – septyni iš mūsų mokyklos – esami arba buvę auklėtiniai“, - dėstė faktus direktorius.

Jauniausia laureatė – mokytojos Nijolės Prascevičienės auklėtinė Gintė Grigaitytė prisipažino, kad prieš konkursą daug dirbo, jaudinosi. Tai ne pirmas konkursas, kuriame ji smuiko garsais sužavėjo komisijos narius ir nuskynė laurus.

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti