(2016-04-29 Nr. 623) ŠIANDIEN 2018 Balandžio 23 D. Pirmadienis ARCHYVAS

Kontaktai
Naudingos nuorodos

Tema
Šiauliuose valdžios siekia ir žemaičiai, ir pensininkai, ir valstiečiai

Pirmadienį baigėsi politinių partijų, dalyvausiančių savivaldybių tarybų rinkimuose Šiauliuose, registracija. Į Šiaulių miesto tarybą bandys patekti 15 partijų ir 15 savarankiškų kandidatų. Tarp pretenduojančių tapti miesto politinio gyvenimo dalyviais – ir seni politikos vilkai, ir mažai žinomos personos.

 Naujų vedlių - nedaug

Šiuo metu opozicijoje esančios Socialdemokratų partijos vedlys Šiauliuose – Seimo narys Edvardas Žakaris, iš pirmos vietos išstūmęs Vytautą Juškų. Darbo partijos veidas Šiauliuose – Aidas Gedvilas. Liberalų ir centro sąjungos sąrašo priekyje – meras Genadijus Mikšys, partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderys – Vidmantas Japertas, Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų sąraše pirmas, kaip ir praėjusiuose rinkimuose, - Jonas Bartkus, Naujosios sąjungos (socialliberalų) rinkėjus vilioja Seimo narys Valerijus Simulik.

Koalicijos partneriai "valstiečiai" per valdymo kadenciją suskilo, tad valstiečius liaudininkus, kuriems diriguoja Ramūnas Karbauskis, Šiauliuose į rinkimus veda Stasys Grigaliūnas, o Lietuvos liaudies partijos (lyderė Kazimiera Prunskienė) atstovus – Danutė Akaveckienė.

Vėl mėgins

Be dabar Taryboje esančių partijų, į Šiaulių miesto tarybą pretenduoja Liberalų sąjūdis (lyderis Šiauliuose – švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys), Krikščionių partija (sąrašo priekyje – buvusi Darbo biržos direktorė Genovaitė Kuprevičienė), Socialistinis liaudies frontas (Mindaugas Stakvilevičius, į šią Tarybą patekęs su Socialdemokratų partija), Centro partija, rinkimų vedama docento Arūno Gumuliausko, Socialdemokratų sąjunga (Edvardas Kuvikas, išdygęs sąrašo priekyje). Žemaičių partija (sąrašo lyderis Evaldas Židonis) ir Pensininkų partija (sąraše pirmasis - Kęstas Kopūsta) valdžios Šiauliuose siekia pirmąkart.

Vicemerė rinkimuose nedalyvaus

Ketvirtadienį Šiaulių miesto mero pavaduotoja Alma Javtokienė išplatino pareiškimą, kad vasarį vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose nedalyvaus. Apie tai ji pranešė ir vykusiame Tarybos posėdyje.

"Prasidėjus savivaldos rinkimų agitacinei kampanijai, dažnai viešoje erdvėje pasakytas žodis ar atliktas darbas komentuojami kaip pastangos patikti rinkėjams. Kad išvengčiau tokių priekaištų ir įvairių interpretacijų, informuoju, jog savo kandidatūros rinkimuose į Savivaldybės tarybą nebekeliu ir balandį, pasibaigus šios kadencijos Tarybos įgaliojimams, pasitrauksiu iš aktyvios politinės veiklos. Šis mano sprendimas yra sąlygotas asmeninių priežasčių", - pareiškime rašo A. Javtokienė. Pripažinusi, kad politikoje būtas dešimtmetis paliko ne vien džiugius prisiminimus, vicemerė padėkojo visiems, palaikiusiems ją politinėje veikloje, padėjusiems įgyvendinti savo idėjas.

Andrius Šedžius buria "savarankiškus"

Į Šiaulių miesto tarybą pretenduoja būti išrinkta 15 savarankiškai išsikėlusių pavienių asmenų. Dešimt jų jau pareiškė norą burtis į koaliciją. Jos vedlys - iš Socialdemokratų partijos pašalintas ir apie ketinimus tapti Lietuvos prazidentu besiskelbiantis seimūnas Andrius Šedžius. Spalvingame "Demokratijos ir darbo" dešimtuke – A. Šedžiaus padėjėja bei du jam priklausančios Šiaulių televizijos darbuotojai. Norinčiai patekti į valdžią koalicijai teks įveikti šešių procentų barjerą.

Be partinio užnugario į Šiaulių savivaldybės tarybą pretenduoja visuomenininkas, verslinininkas Artūras Visockas bei Šiaulių universiteto docentas Stasys Tumėnas. Savarankiška kandidate užsiregistravo Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė bei Šiaulių miesto tarybos narys Edvardas Peleckas. Miestą valdyti nori ir buvusi Šiaulių miesto merė Vida Skačkauskaitė.

Išsitraukė numerius

Ir savarankiški kandidatai, ir partijos burtų keliu jau išsitraukė dalyvių numerius. Šiauliečiams per rinkimus teikiamame sąraše iš viso bus 30 numerių. Iš viso dalyvių numerių burtams buvo skirti skaičiai nuo 1 iki 145 – tiek daugiausia dalyvių yra vienoje šalies savivaldybių (Vilniaus miesto). Kadangi Šiauliuose jų tik trisdešimt (penkiolika partijų ir 15 savarankiškų kandidatų), neištraukti skaičiai liks nepanaudoti. Tikimasi, kad tai nesukels painiavos.

Iš viso į Šiaulių miesto tarybą pretenduoja partijų sąrašuose esantys 472 ir dar penkiolika savarankiškų kandidatų. Šiaulių miesto taryboje - 31 vieta, tad į vieną vietą pretenduoja daugiau nei 15 kandidatų.

"Šiauliai plius" informacija

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti